Seria ''Lato'' Jenny Han

/
2 Comments

Książki o miłości to moi ulubieńcy i często po takie sięgam choć zwykle okazują się być na tyle podobne do siebie, że z góry wiem co i jak może się skończyć. Sięgając po serię ''Lato'' zupełnie nie spodziewałam się, że tak mnie wciągnie i nie będę mogła się od niej oderwać przez długie godziny!

Opisy tomów:

I. Belly liczy czas w porach roku. Wszystko, co niezwykłe i magiczne. przytrafia się jej między czerwcem a sierpniem. Zimą dziewczyna odlicza tygodnie dzielące ją od lata, od domku przy plaży, Susanny i - co najważniejsze - od Jeremiego i Conrada. Poznała ich dawno temu. Najpierw traktowała jak braci, a potem pokochała jak chłopaków. Tego lata, tego pięknego i koszmarnego lata, wszystko zaczyna się zmieniać. Ale czy skończy się tak, jak już dawno powinno się skończyć? Pierwsza miłość. Sercowe rozterki. Jedna dziewczyna - dwóch zakochanych w niej braci.

II. Belly zawsze odliczała dni dzielące ją od lata. Wracała wtedy na plażę Cousins, do Conrada i Jeremiego. W tym roku jest inaczej. Zwłaszcza po tym, jak Susanna zachorowała, a Conrad przestał się troszczyć o ich związek. Wszystko się rozpadło, a Belly zaczęła marzyć o tym, żeby lato nigdy nie nadeszło. Kiedy jednak Jeremi informuje ją, że Conrad zniknął dziewczyna uświadamia sobie, że musi coś naprawić.

III. Opowieść o tym, czego każda dziewczyna pragnie latem. Przez cały rok Belly odlicza dni do wakacji. Wtedy zawsze dzieje się to, co najpiękniejsze - pierwsza miłość i prawdziwa przyjaźń. To lato będzie jednak zupełnie inne...


Moja opinia:

Belly początkowo jest nieświadoma swojej urody i tego jak wygląda w oczach innych - dla siebie jest szara i nijaka. Co roku odkąd pamięta wyjeżdża z matką do domu na plaży. Od dawna podkochuje się w jednym z mieszkających tam braci. Obydwaj są różni, Jeremi to słodki, uroczy chłopak, a Conrad ma nieco mroczny i tajemniczy charakter.
Od drugiego tomu seria zaczęła mi się jeszcze bardziej podobać, główna bohaterka nieco ''zmądrzała'', staje się bardziej dorosła i myśli o życiu nieco inaczej. Śmiertelna choroba matki chłopaków sprawia, że kolejne lato w domku na plaży nie jest już takie samo. Belly ma też złamane serce, rozwijający się związek z jednym z braci nagle się kończy, ale na horyzoncie pojawia się drugi, któremu dziewczyna postanawia dać szansę.
Trzecia część okazała się dla mnie najlepsza, dużo się dzieje. Belly jest już studentką i związek, który stworzyła z drugim z braci można powiedzieć - rozwija się, jednak chłopak popełnia błąd, a chcąc go naprawić i zapewnić o swej miłości oświadcza się. Ma to też za zadanie na zawsze pozbyć się brata, w którym Belly pomimo upływu lat wciąż jest zadurzona. Czy ślub się odbędzie? Czy może miłość z dzieciństwa zwycięży?


Książka raczej młodzieżowa, z pozoru dosyć prosta, dla niektórych może wydać się nawet nudna i bez polotu, ale mnie zdecydowanie skradła serce i czas, bo nie mogłam się od niej oderwać!
Główna trójka przez lata, które mijają zmienia się, widać to szczególnie po głównej postaci - Belly. Od momentu, gdy poznajemy ją jako zakompleksioną nastolatkę do czasu, gdy seria kończy się i staje się kobietą zmienia się jej charakter, postrzeganie świata i zachowanie. Książki napisane są lekkim językiem, czyta się je szybko i niesamowicie wciągają.

Moje oceny tomów to: 9, 10 i 10.


Zdecydowanie zaliczam je do grupy książek, które bardzo przyjemnie się czytało! :)Może przeczytasz coś jeszcze?

2 komentarze:

  1. Książki o miłości nie są moimi ulubionymi. Właśnie z tego powodu który opisałaś- najczęściej wiadomo jak się skończą. Ale nie ukrywam, jeśli będę miała możliwość przejrzę ;]

    OdpowiedzUsuń
  2. O tej serii dowiedziałam się jak czytałam "Podaruj mi miłosc". Jedno z tych opowiadań napisała autorka serii "Lato". Nie mogę się doczeka kiedy je przeczytam, a do tego jeszcze Ty oceniasz je tak wysoko :)

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.